mgr Dominika Kajdas-Ciupek

psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, terapeuta rodzinny

Rejestracja + 48 606 950 855


Psychoterapeuta, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, terapeuta rodzinny. Absolwentka psychologii ze specjalnością psychologii klinicznej oraz psychologii zdrowia Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwentka całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii psychodynamicznej z elementami psychodramy prowadzonego przez Śląską Szkołę Psychoterapii, atestowanego przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła 2-letni kurs Systemowej Terapii Rodzin realizowany przez Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne” przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz szereg szkoleń w zakresie pomocy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej. Doświadczenie kliniczne zdobywała podczas praktyk, staży i pracy między innymi w Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach, Ośrodku Terapii Uzależnień „Szansa”, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jaworznie. Prowadzi terapię indywidualną, małżeńską oraz rodzinną. Specjalizuje się w prowadzeniu osób dorosłych oraz młodzieży z szczególnym nastawieniem na uzależnienia oraz współuzależnienie, zaburzenia odżywiania a także problemy wychowawcze oraz zaburzenia nastroju i nerwice. Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji u Marzeny Twardowskiej /superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego/ .

Na przestrzeni kilkunastu lat współpracowała z różnymi instytucjami udzielającymi pomocy o charakterze interwencyjnym jak i terapeutycznym – w ramach pracy indywidualnej, grupowej i rodzinnej. Od ponad 11 lat jest właścicielką Centrum Psychoterapii i Rozwoju SELF, gdzie prowadzi praktykę prywatną.

mgr Anna Jaromin-Ryczek

psycholog, psychoterapeuta

+48 606 950 855


Psychoterapeuta, psycholog. Aktualnie w trakcie specjalizacji klinicznej dzieci i młodzieży. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończony kurs psychoterapii organizowany przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. Praca terapeutyczna pod nadzorem superwizyjnym. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe budowałam podczas pracy psychologicznej oraz staży w takich miejscach jak Centrum Psychiatrii w Katowicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Katowicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chrzanowie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie oraz Oddział Leczenia Nerwic Szpitala MSW w Katowicach. Obecnie pracuję na oddziale psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. W mojej pracy najważniejsza jest dla mnie możliwość bliskiego i twórczego spotkania z drugim człowiekiem, spotkania pełnego ciepła i empatii. Pomagam każdemu, kto do mnie trafi lepiej doświadczyć i poznać siebie samego, zrozumieć istotę swoich problemów i nauczyć się radzić z nimi, odnaleźć nowy sens i motywację do działania i, tym samym, świadomie i w zgodzie ze sobą kierować swoim życiem. Wierzę w wewnętrzne możliwości człowieka, nie tylko w zakresie dochodzenia do zdrowia, ale także do prowadzenia mądrzejszego i bardziej zrównoważonego życia, które może uchronić przed nawrotem zaburzeń. W mojej pracy najważniejsza jest dla mnie możliwość bliskiego i twórczego spotkania z drugim człowiekiem, spotkania pełnego ciepła i empatii. Pomagam każdemu, kto do mnie trafi lepiej doświadczyć i poznać siebie samego, zrozumieć istotę swoich problemów i nauczyć się radzić z nimi, odnaleźć nowy sens i motywację do działania i, tym samym, świadomie i w zgodzie ze sobą kierować swoim życiem. Wierzę w wewnętrzne możliwości człowieka, nie tylko w zakresie dochodzenia do zdrowia, ale także do prowadzenia mądrzejszego i bardziej zrównoważonego życia, które może uchronić przed nawrotem zaburzeń.

Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji u Marzeny Twardowskiej /superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego/
W mojej pracy najważniejsza jest dla mnie możliwość bliskiego i twórczego spotkania z drugim człowiekiem, spotkania pełnego ciepła i empatii.

mgr Anna Dudek-Smaka

psycholog, psychoterapeuta

+48 606 950 855


Psychoterapeuta, psycholog. Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji u Marzeny Twardowskiej /superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego/

mgr Agnieszka Kośmider

psychoterapeuta, pedagog

+48 606 950 855


Jestem pedagogiem, psychoterapeutą. Oferuję pomoc z zakresu psychoterapii indywidualnej, terapii rodzin, oraz terapii par. Prowadzę warsztaty rozwojowe dla młodzieży i rodziców. Kieruję się założeniami terapii systemowej uzupełniając je rozumieniem psychodynamicznym w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju zgłaszanych trudności. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i jej rodzinami, które zdobyłam pracując 20 lat w jednym z jaworznickich gimnazjów jako wychowawca i pedagog. Obecnie jestem w trakcie kursu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych w Krakowie. Kurs uzyskał atestację Zarządów Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP dla kursu specjalistycznego. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, studia podyplomowe Interwencje zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży w świetle różnych koncepcji terapeutycznych w SWPS w Katowicach oraz Socjoterapię dzieci i młodzieży w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w warsztatach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W gabinecie towarzyszę pacjentom w procesie rozwoju samoświadomości oraz podczas przezwyciężania różnego rodzaju kryzysów. Pomagam poradzić sobie z trudnościami takimi jak: lęk, depresja, poczucie samotności, zagubienia, poszukiwania własnej tożsamości. W pracy z parą i rodziną wspieram pacjentów w procesie naprawiania relacji oraz w różnego rodzaju problemach rodziny, które mogą być związane z chorobą (psychiczną lub somatyczną) jednego z członków rodziny, ale także z kryzysem związanym ze zmianą etapu życia (np. kryzys między rodzicami a nastolatkiem, kryzys związany z usamodzielnianiem się dzieci) lub związki, które znalazły się w impasie.

mgr Marta Drabik – Papiorok

psychoterapeuta, pedagog

+48 606 950 855


Jestem pedagogiem, ponieważ moją życiową pasją jest towarzyszenie innym w ich drodze rozwoju. Jestem psychoterapeutą, ponieważ odkrywając pasję towarzyszenia, odkrywałam też bogactwo zasobów, jakimi zostałam obdarowana. Dlatego każdego dnia towarzyszę młodzieży oraz osobą dorosłym w ich powrocie do zdrowia i harmonii. Ukończyłam całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii psychodynamicznej i psychodramy atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, jestem jednak niezwykle wdzięczna, że moja szkoła psychoterapii otworzyła przede mną możliwość zaczerpnięcia z innych nurtów, dlatego w swojej pracy korzystam również z technik terapii poznawczo-behawioralnej, oraz terapii systemowej. Jako asystent psychodramy zapraszam moich pacjentów do czerpania z tej niezwykłej metody pracy terapeutycznej pozwalając również na wykorzystywanie naszych talentów. Prowadzę psychoterapię dorosłych oraz młodzieży od 12 roku życia, choć zdarza mi się pracować z młodszymi dziećmi, wtedy jednak jest to praca całej rodziny, ważne jest dla mnie, aby angażować rodziców w proces terapeutyczny ich dzieci. Pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji u Marzeny Twardowskiej /superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego/ .

mgr Marzena Pyrek-Pyszczak

pedagog, certyfikowana terapeutka metody Butejko

+48 606 950 855


Z wykształcenia nauczycielki wychowania fizycznego z 38-letnim doświadczeniem pedagogicznym i trenerskim. Pasjonatki sportu, aktywności fizycznej ale również od kilku lat holistycznego podejścia do zdrowia i dobrostanu człowieka poprzez praktykowanie jogi, metod relaksacji oraz oddechu funkcjonalnego. Pani Marzena ukończyła szkolenie instruktorskie w zakresie nauczania dzieci i dorosłych metody Butejki, reedukacji oddechowej w obszarze schorzeń układu oddechowego, snu i zdrowia psychicznego prowadzonego przez Annę Ryczek - prekursorki metody Butejki i Tlenowej Przewagi w Polsce /Buteyko Clinic International/.

W gabinecie SELF prowadzi sesje treningu oddechu.